مجله ارس دیجیتال

معرفی انواع بخاری برقی

به تدریج که هوا سرد می‌شود، استفاده از انواع بخاری برقی تبدیل به یک نیاز اساسی در خانه‌ها، فروشگاه‌ها و مراکز مختلف می‌شود. در گذشته تنوع زیادی در انواع بخاری برقی وجود نداشت اما امروزه شما می‌توانید انواع این وسیله گرمازا را در مدل‌های متنوع و کم مصرف در بازار ببینید.
معمولا انواع بخاری برقی اندازه کوچکی داشته و به راحتی می‌توان آن ها را جابه‌جا کرد. از طرفی دیگر کار با آن ها ساده و بی‌دردسر است.

انواع بخاری برقی

این مدل در واقع همان‌طور که از نامش پیداست روی زمین قرار می‌گیرد و امکان استفاده روی دیوار یا داخل دیوار را ندارد.

بخاری برقی فن دار دارای یک المنت است که محیط اطراف خود را گرم می‌کند و فن موجود در دستگاه، این هوای گرم را به محیط بیرون منتقل می‌کند. بخاری برقی فن دار دارای سنسور ترموستات است یعنی زمانیکه بیشتر از حد مجاز گرم شود به صورت خودکار خاموش خواهد شد. به صورت کلی می‌توان گفت امروزه این نوع بخاری برقی طرفداران زیادی دارند.

3. بخاری برقی تابشی

بخاری برقی تابشی دارای چندین المنت هستند که پشت آن‌ها اغلب یک سطح بازتابنده قرار دارد. میزان گرمادهی بخاری برقی وابسته به تعداد المنت‌های است که روشن می‌کنید. بخاری برقی برای گرمادهی مستقیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای مکان‌هایی که هوا در آن جریان دارد مناسب است. این نوع بخاری هیچگونه سر و صدایی ایجاد نمی‌کند.

4. بخاری برقی کانوکتور

بخاری برقی کانوکتور با المنت گرم می‌شود. در این نوع بخاری امکان استفاده از فن هم وجود دارد. این مدل بخاری نیز مانند مدل تابشی کاملا بی‌صداست. در صورتیکه از حالت فن آن استفاده می‌کنید، صدای فن را خواهید شنید. ابعاد این نوع بخاری نسبت به نوع فن‌دار و تابشی بزرگتر است.

 

بخاری برقی چگونه کار میکند؟

درباره چگونگی کار کردن بخاری برقی باید بگویم که اینکار توسط یک المنت برقی انجام می‌شود. المنت برقی تشکیل شده از یک مقاومت و یک سیم نازک نیمه هادی که از مقاومت گرفته شده است. در این فرآیند برق وارد مقاومت شده و سپس به سیم منتقل می‌شود و پس از آن انرژی برق را به انرژی گرمایشی تبدیل می‌کند و باعث گرم شدن آجر و یا سفال خواهد شد که در این حالت گرما به محیط منتقل شده و محیط را گرم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *